خارق | اخبار فناوری

تازه ترین خبرهای ایران و جهان در حوزه فناوری

تاکید مرد شماره یک سامسونگ بر ارتقاء مهارت‌های نرم افزاری شرکت.

  • 52
تاکید مرد شماره یک سامسونگ بر ارتقاء مهارت‌های نرم افزاری شرکت.

جی‌وای لی، نائب‌رئیس سامسونگ الکترونیکس، طی بازدیدی از مراکز آموزشی این شرکت، بر توجه بیشتر به استخدام نیروهای متخصص در زمینه‌ی نرم‌افزار تأکید‌کرد.

سامسونگ سال گذشته چهار انستیتوی آموزش نرم‌افزار، در شهرهای گوانگجو، سئول، دائجئون و گومی تأسیس کرد. در این مراکز، فارغ التحصیلان بیکار زیر ۳۰ سال، علاوه بر آموزش رایگان در زمینه‌ی نرم‌افزار، کمک‌هزینه‌ای برابر ۱ میلیون وون (معادل ۸۳۰ دلار) نیز در ماه دریافت می‌کنند. همچنین مراکز تحقیقاتی سامسونگ در سراسر جهان، برخی فارغ‌التحصیلال ممتاز این مراکز آموزشی را به‌عنوان کارآموز جذب می‌کنند. سامسونگ قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی، ۱۰ هزار نیروی جوان در این مؤسسات آموزش دهد و بودجه‌ای معادل ۵۰۰ میلیارد وون (۴۱۳ میلیون دلار) برای این‌ منظور در‌نظر‌ گرفته‌ است.

سامسونگ در بیانیه‌ای، هدف از بازدید غیرمنتظره جی‌وای لی (Jay Y. Lee)، نائب‌رئیس این شرکت از آکادمی نرم‌افزار سامسونگ برای جوانان (SSAFY) در گوانگجو را تأکید بر اهمیت کسب مهارت‌های لازم در حوزه نرم‌افزار در مقیاس ملی دانست. در ادامه‌ی این بیانیه آمده‌ است: نرم‌افزار، از مهارت‌های اساسی موردنیاز در تبدیل فرمت داده‌های حجیم حاصل از ارتباطات ۵G است و از اجزاء اصلی انقلاب صنعتی چهارم به‌شمار‌ می‌رود. ازاین‌رو سامسونگ درصدد است تا با ارائه‌ی ایده‌های نو، از پیش‌گامان این عرصه باشد.

فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاه‌ها، علاوه‌بر آموزش رایگان در مراکز آموزشی سامسونگ، کمک‌هزینه‌ای معادل ۸۳۰ دلار در ماه دریافت می‌کنند

مرکز گوانگجو با مساحتی بالغ بر ۷۰۰ مترمربع و با بهره‌گیری از آخرین تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا، امکان آموزش هم‌زمان ۱۵۰ نفر را در ۴ کلاس مجزا دارد. و سامسونگ درصدد است، ظرفیت این مرکز را تا سال ۲۰۲۰ به ۳۰۰ نفر افزایش‌ دهد.

لی پیش از بازدید از این مرکز، از خط تولید لوازم خانگی شرکت مذکور بازدید کرده بود و در دیداری با مدیران ارشد، از آن‌ها خواسته‌ بود با عبور از مرزهای سنتی، از قابلیت‌های ۵G در محصولات خود بهره بگیرند و به‌کارگیری سیستم‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء را نیز مدنظر داشته‌ باشند.

جی‌وای لی که در عمل رهبر این غول تکنولوژی کره‌ای به‌شمار‌ می‌رود، نقشی تعیین‌کننده در تصمیم سامسونگ برای احداث مراکز تحقیقاتی هوش مصنوعی در سطح جهان داشته است. وی پیش از این گفته بود، شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۰، یک هزار نیروی متخصص در زمینه‌ی هوش مصنوعی استخدام کند.

 

 

  1. هنوز هیچ نظری ارسال نشده است