خارق | اخبار فناوری

تازه ترین خبرهای ایران و جهان در حوزه فناوری

پلتفرم استریم بازی Amazon در سال ۲۰۲۱ شروع به کار می کند

  • 84
پلتفرم استریم بازی Amazon در سال ۲۰۲۱ شروع به کار می کند

باوجود اعلام قبلی Amazon مبنی بر راه‌اندازی سرویس استریمینگ این شرکت در سال ۲۰۲۰، بحران جهانی شیوع کرونا موجب تعویق این تاریخ به سال ۲۰۲۱ شد.

به نظر می‌رسد که دیگر گوگل و مایکروسافت در توسعه‌ی پلتفرم‌های استریم بازی تنها نخواهند بود. حالا آمازون نیز خود را برای رونمایی از پروژه بزرگ Tempo در سال ۲۰۲۱ آماده می‌کند. Tempo نام سرویس اختصاصی این شرکت برای استریم بازی‌های ویدیویی خواهد بود.

آمازون بعد از خریداری سهام Twitch، به عنوان محبوب‌ترین پلتفرم استریم بازی‌های ویدیویی، حالا شروع به سرمایه‌گذاری بیشتر روی صنعت‌ بازی کرده و در آستانه‌ی راه اندازی پلتفرم استریمینگ اختصاصی خود قرار دارد. به گزارش نیویورک تایمز، آمازون در ابتدا قصد داشت تا پروژه Project Tempo را در سال جاری میلادی رونمایی کند اما بعد از بحران جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا، این شرکت تصمیم گرفت تا این برنامه را به سال آینده موکول کند.

از سوی دیگر، استودیوی بازی سازی Amazon Game Studios هم‌اکنون مشغول ساخت چند پروژه‌ی بزرگ به صورت همزمان است که از مهم‌ترین موارد آن‌ها می‌توان به Crucible، New World و چند مورد معرفی نشده‌ی دیگر اشاره کرد. درحالی که ابتدا اعلام شده بود که بازی New World در ماه می ۲۰۲۰ در دسترس قرار خواهد گرفت، این شرکت تصمیم گرفته تا بازی Crucible را نیز در این ماه معرفی کند. هردوی این موارد، بازی‌هایی در سبک بقا، جهان باز و چندنفره هستند که بازیکنان را در کنار هم‌تیمی‌های خود با چالش‌های خطرناکی در راه تلاش برای نجات همراهی می‌کنند.

 

 

آمازون علاوه‌بر بازی جدید و پلتفرم استریمینگ خود، برنامه‌های جالب توجهی را نیز برای سرویس Twitch در نظر دارد. براساس گزارش منابع مختلف، این شرکت احتمالاً چند ویژگی تعاملی جدید به توییچ خواهند آورد که براساس آن، هردو گروه استریمرها و بینندگان می‌توانند روی جریان بازی اثرگذار باشند.

با رونمایی از پلتفرم جدید و ورود آمازون به صنعت گیم استریمینگ، رقابت برای ارائه‌ی بهترین سرویس استریم بازی به سطح جدیدی وارد خواهد شد. فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس از قبل پیش بینی کرده که گوگل و آمازون مهم‌ترین رقبای مایکروسافت در نسل جدیدی بازی‌ها بوده و رقابت این شرکت با آن‌ها به مراتب بیشتر از سونی و نینتندو خواهد بود.

در حال حاضر، گوگل استیدیا یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌های استریم بازی است که با امکانات کامل در دسترس کاربران قرار گرفته است. سرویس استریم بازی مایکروسافت نیز با نام Project xCloud بعد از عرضه رسمی ایکس باکس سری ایکس در دسترس قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر، سونی هنوز اطلاعاتی درباره برنامه‌های خود برای ورود به این عرصه منتشر نکرده اما این شرکت اخیراً یک قرارداد همکاری با مایکروسافت به ثبت رسانده که همکاری این دو شرکت در زمینه‌ی کلاود گیمینگ منجر خواهد شد.

 

  1. هنوز هیچ نظری ارسال نشده است