خارق | اخبار فناوری

تازه ترین خبرهای ایران و جهان در حوزه فناوری

AOC مانیتورهای گیمینگ خانواده G2 را با پشتیبانی از FreeSync رونمایی کرد.

  • 322
AOC مانیتورهای گیمینگ خانواده G2 را با پشتیبانی از FreeSync رونمایی کرد.

AOC ساعاتی پیش خانواده‌ی جدید محصولاتش با نام G2 را معرفی کرد. این خانواده شامل چهار مانیتور گیمینگ با وضوح ۱۰۸۰p و قیمت مقرون‌به‌صرفه است.

AOC سال‌ها است در حوزه‌ی تولید مانیتورهای گیمینگ برای رایانه‌های دسکتاپ فعالیت می‌کند و سابقه‌ی درخشانی در این زمینه دارد. این شرکت به‌تازگی سری جدید مانیتورهای گیمینگ مقرون‌به‌صرفه‌ی خود را با نام سری G2 رونمایی کرده است؛ مانیتورهایی که محتوای بصری را با وضوح ۱۰۸۰p به‌نمایش می‌گذارند.

خانواده‌ی G2 شرکت AOC شامل چهار مانیتور مجزا است: مدل‌های ۲۷G2U و ۲۷G2U5 با بهره‌گیری از نمایشگر ۲۷ اینچ و مدل‌های ۲۴G2U و ۲۴G2U5 با بهره‌گیری از نمایشگر کوچک‌تر ۲۴ اینچ. تفاوت اصلی بین این دو گروه از مانیتورهای خانواده‌ی G2 به نرخ تازه‌سازی آن‌ها مربوط می‌شود. مدل‌هایی که در انتهای نام آن‌ها عدد ۵ دیده نمی‌شود (یعنی ۲۴G2U و ۲۷G2U)، نرخ تازه‌سازی عالی ۱۴۴ هرتز دارند. این در حالی است که دو مانیتور دیگر، یعنی ۲۷G2U5 و ۲۴G2U5، از نرخ تازه‌سازی ۷۵ هرتز بهره می‌برند.

تمامی چهار مانیتور AOC از فناوری فری‌سینک (FreeSync) شرکت AMD پشتیبانی می‌کنند و زمان پاسخ‌دهی آن‌ها یک میلی‌ثانیه است. ویژگی‌های مختلف مانیتورهای خانواده‌ی G2 باعث می‌شوند این مانیتورها بتوانند تجربه‌ی گیمینگ روان و جذابی را به گیمر ارائه دهند. مانیتورهای یادشده به پنل IPS مجهز شده‌اند که هم زاویه‌ی دید بسیار خوبی دارد و هم رنگ‌های مختلف در آن به‌خوبی نمایش داده می‌شوند. مانیتورهای جدید سری G2 همچون بیشتر مانیتورهای AOC طراحی بسیار جذاب با عنصر رنگ قرمز دارند. 

طبق اطلاعات رسمی AOC، مانیتورهای ۲۷G2U و ۲۴G2U به‌ترتیب از پشتیبانی ۱۲۰ و ۱۲۶ درصدی فضای رنگی sRGB بهره می‌برند که از برخی مانیتورهای پرچم‌دار گران‌قیمت بازار نیز بهتر است.

تمامی چهار مانیتور خانواده‌ی G2 به دو درگاه HDMI و یک درگاه دیسپلی‌پورت (DisplayPort) و یک درگاه VGA برای متصل‌شدن به سخت‌افزار قدیمی مجهز شده‌اند. AOC قصد دارد مانیتورهای ۲۷G2U و ۲۴G2U را سپتامبر ۲۰۱۹ (شهریور و مهر ۱۳۹۸) و مانیتورهای ۲۷G2U5 و ۲۴G2U5 را اکتبر ۲۰۱۹ (مهر و آبان ۱۳۹۸) عرضه کند. 

ناگفته نماند قیمت مانیتورهای ۲۷G2U ،۲۴G2U5 ،۲۴G2U و ۲۷G2U5 به‌ترتیب ۲۳۰، ۱۹۸، ۲۹۷ و ۲۴۲ دلار است.

 

 

 

  1. هنوز هیچ نظری ارسال نشده است