خارق | اخبار فناوری

تازه ترین خبرهای ایران و جهان در حوزه فناوری

تیم کوک: اپل به ایالات متحده ۱۰ میلیون ماسک اهدا کرد

  • 45
تیم کوک: اپل به ایالات متحده ۱۰ میلیون ماسک اهدا کرد

تیم کوک با ارسال توییتی در صفحه‌ی رسمی توییتر خود، از اهدای ۱۰ میلیون ماسک برای مبارزه با بیماری کرونا خبر داد.

مایک پنس، معاون ارشد ریاست‌جمهوری ایالات متحده، اعلام کرد اپل بیش از ۹ میلیون ماسک مدل N95 به کمپ‌های مبارزه با بیماری کرونا و بیمارستان‌ها اهدا کرده است. حال تیم کوک، مدیرعامل اپل، با اشاره به گفته‌های مایک پنس، توییتی در حساب رسمی‌اش منتشر کرده و اطلاعات بیشتری از اهدای ماسک برای مقابله با ویروس COVID 19 داده است.

مدیرعامل اپل در پیامی ویدئویی گفت اپل بیش از ۱۰ میلیون ماسک به ایالات متحده اهدا کرده و این شرکت در حال مذاکره با دولت‌های کشورهای دنیا است تا درصورت نیاز، ماسک‌های موردنیاز را ازطریق آن‌ها تأمین کند.

چندی پیش تیم کوک اعلام کرد میلیون‌ها ماسک برای اهدا به متخصصان پزشکی و سلامت در ایالات متحده آماده می‌کند؛ البته مشخص نشد دقیقا چه تعدادی ماسک برای اهدا در نظر گرفته شده است. با‌این‌حال، مایک پنس آمار اهدایی را ۹ میلیون اعلام کرد و تیم کوک نیز با ارسال ویدئویی در توییتر، این آمار را تأیید کرد.

در سال ۲۰۱۹، شاهد آتش‌سوزی بسیار بزرگی در ایالات متحده بودیم و همین امر سبب شد شهروندان آمریکایی به ماسک‌های تنفسی نیاز پیدا کنند. در وضعیتی مشابه با آتش‌سوزی، آلودگی هوا به‌حدی افزایش می‌یابد که بدون استفاده از ماسک نوع N95 یا نمونه‌های مشابه، جان افراد حاضر در محیط به‌خطر می‌افتد.

شرکت‌ها و کارخانه‌های حاضر در ایالت کالیفرنیا نیز به انبارکردن ماسک‌های تنفسی از نوع N95 یا مدل‌های مشابه دست زده‌اند و به‌نظر می‌رسد اپل انباری پر از ماسک دراختیار دارد. باید در نظر گرفت شرکتی مانند فیسبوک فقط توانست ۷۵۰ هزار ماسک اهدا کند؛ اما اپل نه‌تنها برای نیاز کارکنانش به‌میزان کافی ماسک ذخیره کرده است؛ بلکه توانسته بیش از ۹ میلیون ماسک به دولت آمریکا اهدا کند.

 

با‌این‌همه، مشخص نیست تمامی این ماسک‌ها در انبارهای اپل ذخیره شده بودند یا سازنده گوشی‌های آیفون آن‌ها را از تولیدکنندگان خریده است. تیم کوک درادامه‌ی سخنانش از مردم سراسر دنیا خواست در خانه بمانند و با این اقدام، احتمال ابتلا به بیماری کرونا را به‌حداقل برسانند. وی درپایان از تمامی کارکنان مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها به‌خاطر زحماتشان قدردانی کرد. اپل در گذشته وعده داده بود کمک‌هایی برای مقابله با بیماری کرونا خواهد کرد که ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به کمک نقدی ۱۵ میلیون دلاری اشاره کرد.

 

  1. هنوز هیچ نظری ارسال نشده است