خارق | اخبار فناوری

تازه ترین خبرهای ایران و جهان در حوزه فناوری

بوگاتی دیوو لیدی باگ معرفی شد

  • 287
بوگاتی دیوو لیدی باگ معرفی شد

یکی از خریداران بوگاتی دیوو، طرح خاص قرمز و سیاه برای بدنه سفارش داده است. این تک‌نمونه، با نام لیدی باگ (کفشدوزک)، ۱۶۰۰ نقطه به شکل لوزی دارد.

افرادی که خودروی بوگاتی را خریداری میکنند، مسلما خودروهای متنوعی در گاراژ دارند و عموما این محصول را برای نگه‌داری در کلکسیون شخصی سفارش می‌دهند. با این اوصاف، ایجاد تفاوت در هر دستگاه بوگاتی، می‌تواند ارزش نهایی خودرو را در طول زمان افزایش بدهد.

یکی از خریداران آمریکایی بوگاتی دیوو، این ابرخودرو را با نوعی الگوریتم برای رنگ‌آمیزی بدنه سفارش داده است. در ابتدا، مدیران بوگاتی برای اجرای این طرح مردد بودند؛ اما پس از گذشت یک سال و نیم، توانستند شیوه‌ای برای اجرای خاص خریدار ابداع کنند.

محصول نهایی به نام لیدی باگ، دارای ۱۶۰۰ طرح الماس لوزی‌شکل است که هیچ ‌کدام دارای شکستگی نیست. حتی در محل برش بدنه، مثل درهای ورودی و شکاف‌های هدایت هوا، لوزی‌ها کامل و بدون بریدگی هستند. برای اجرای این طرح، ابتدا تمام سطح بدنه با رنگ قرمز پوشانده و سپس لایه‌ای نازک به رنگ مشکی اضافه شده‌ است. در نهایت، لوزی‌ها از قسمت‌های مختلف برش خورده و بیرون آمده‌اند. پیش از اجرای طرح کفشدوزک برای خودرو، طرح آزمایشی بارها روی ماکت اجرا و بازبینی شده است.

هزینه‌‌ای که شرکت سازنده برای طرح لیدی باگ روی بوگاتی سفارشی دریافت کرده، اعلام نشده است. تنها ۴۰ دستگاه دیوو با آستانه قیمت ۶ میلیون دلار ساخته خواهد شد.

 

  1. هنوز هیچ نظری ارسال نشده است