خارق | اخبار فناوری

تازه ترین خبرهای ایران و جهان در حوزه فناوری

مراسم حضوری E3 2021 در پی ادامه شیوع ویروس کرونا ملغی شد

  • 79
مراسم حضوری E3 2021 در پی ادامه شیوع ویروس کرونا ملغی شد

با ادامه بحران شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری مراسم حضوری E3 2021 وجود ندارد و گزینه‌های جایگزین برای این منظور درحال بررسی است.

هیئت مدیره کنوانسیون توسعه گردشگری لس آنجلس با انتشار اطلاعیه‌ای ازطریق وب‌سایت Resetera، به لغو کلیه‌ی رویدادهای حضوری سال ۲۰۲۱ در این منطقه اشاره کرده و به بررسی سایر گزینه‌های احتمالی و همچنین تلاش برای دریافت مجوز برای سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ پرداخته است. با ادامه‌ی روند همه‌گیری ویروس کرونا، این تصمیم چندان غیر منتظره به‌ نظر نمی‌رسد.

البته که انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری هنوز اطلاعیه اختصاصی برای رویداد E3 سال جاری میلادی منتشر نکرده و بنابراین هنوز مشخص نیست مراسم امسال دقیقاً به چه شکلی برگزار خواهد شد. هرچند به احتمال زیاد E3 2021 مثل بسیاری از رویدادهای سال گذشته به‌صورت دیجیتال و ازطریق لایو استریم برگزار خواهد شد.

تا به اینجای کار می‌دانیم که رویداد Summer Game Fest مانند سال گذشته برگزار خواهد شد. ناشران و توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی سال گذشته و در پی لغو کامل مراسم E3 2020، از رویداد Summer Game Fest به‌عنوان یک بستر جایگزین جهت نمایش برنامه‌های جدید خود استفاده کردند؛ لذا می‌توان این مورد را نیز به‌عنوان یک گزینه جایگزین در نظر داشت.

حتی قبل از همه‌گیری ویروس کووید ۱۹، سونی تصمیم به کناره‌گیری از حضور در رویداد E3 گرفت تا مراسم اختصاصی خود را میزبانی کند. بعد از این اتفاق به ‌لطف اتفاقات غیر منتظره سال ۲۰۲۰، شرکت‌هایی مانند یوبیسافت و مایکروسافت حالا برنامه‌های مستقل خود را برگزار می‌کنند.

در هر حال باید فعلاً منتظر اطلاعیه رسمی ESA در این‌باره باشیم. آن‌چه تقریبا قطعی به‌ نظر می‌رسد، برگزار نشدن رویداد E3 سال جاری میلادی به‌صورت فیزیکی و با حضور شرکت‌کنندگان است که علاقه‌مندان به این مراسم بزرگ در دنیای گیمینگ را یک بار دیگر از اتفاقات هیجان‌انگیز آن محروم خواهد کرد.

 

  1. هنوز هیچ نظری ارسال نشده است