خارق | اخبار فناوری

تازه ترین خبرهای ایران و جهان در حوزه فناوری

فراری ۸۱۲ Softkit محصول جدید منصوری

  • 53
فراری ۸۱۲ Softkit محصول جدید منصوری

تیونر منصوری جدیدترین محصولش، یعنی فراری ۸۱۲ سوپرفست را با نام Softkit رونمایی کرد. در کمال تعجب، این کیت افزایش قدرت موتور برای این سوپراسپرت ایتالیایی را به‌دنبال ندارد. 

شرکت تیونینگ منصوری را همگان به‌دلیل پروژه‌های تیونینگ هیجان‌انگیزش می‌شناسند. این شرکت حالا جدیدترین پروژه‌ی خود را معرفی کرده است که روی خودرو فراری ۸۱۲ سوپرفست اجرا شده است. 

منصوری تعدادی قطعات افزودنی را برای این سوپراسپرت ایتالیایی معرفی کرده است که از این نظر، مقداری متفاوت با کیت‌هایی است که این تیونر معمولا برای خودروها رونمایی می‌کند. منصوری نام این محصول جدید را ۸۱۲ Softkit گذاشته است. این بسته شامل چندین قطعه فیبرکربنی می‌شود که نصب آن‌ها روی فراری ۸۱۲ سوپرفست ظاهری اسپرت‌تر برای این خودرو ایجاد می‌کند. 

 

 

در قسمت جلو این خودرو، می‌توان به لیپ اسپویلر جدید فیبرکربنی از نوع دو تکه و اسپیلیتر جلو جدید اشاره کرد که به جلوپنجره ختم می‌شود. منصوری ورودی‌های هوای جدیدی نیز در دو سمت سپر جلو ایجاد کرده است که درست در پشت فلاپ‌های آیرودینامیکی قرار دارد.

 

 

در بخش عقبی محصول منصوری نیز، می‌توان قطعات اضافه‌شده به سپر را مشاهده کرد که از دو بخش در حاشیه‌ی خروجی‌های اگزوز دوبل این خودرو تشکیل شده‌اند. در بین این دو قسمت، دیفیوزر عقب قرار دارد که به سیاق خودروهای فرمولا وان در وسط آن چراغ ترمز LED به‌صورت یکپارچه نصب شده است. 

 

 

تمامی قطعات ساخته‌شده‌ی منصوری از جنس فیبرکربن و به رنگ مشکی براق است؛ ولی بسته به سفارش مشتری، امکان ساخت آن‌ها با رنگ مات نیز وجود دارد. سایر تغییراتی که در تصاویر فراری منصوری می‌توان تشخیص داد، رینگ‌های مشکی‌رنگ و چراغ‌های عقب تیره‌رنگ و جایگزینی لوگو منصوری با اسب فراری است. 

 

 

منصوری به تغییرات در بخش فنی فراری ۸۱۲ سوپرفست اشاره‌ای نکرده است. این خودرو در حالت استاندارد از پیشرانه ۶/۵ لیتری تنفس‌طبیعی V12 استفاده می‌کند که ۷۸۹ اسب‌بخار قدرت در ۸،۵۰۰ دور‌بر‌دقیقه و ۷۱۸ نیوتن‌متر گشتاور در ۷،۰۰۰ دوربر‌دقیقه تولید می‌کند. نیروی موتور در فراری سوپرفست با استفاده از گیربکس هفت دنده‌ی دوبل کلاچ به چرخ‌های عقب انتقال پیدا می‌کند و می‌تواند این سوپراسپرت را در ۲/۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر‌بر‌ساعت برساند. ناگفته نماند حداکثر سرعت فراری ۸۱۲ سوپرفست نیز ۳۴۰ کیلومتربر‌ساعت است.

 

  1. هنوز هیچ نظری ارسال نشده است