خارق | اخبار فناوری

تازه ترین خبرهای ایران و جهان در حوزه فناوری

اپلیکیشن Arts & Culture گوگل میزبان قابلیت تبدیل تصاویر به آثار هنری شد

  • 106
اپلیکیشن Arts & Culture گوگل میزبان قابلیت تبدیل تصاویر به آثار هنری شد

اپلیکیشن Arts & Culture گوگل با دریافت به‌روزرسانی جدید، میزبان قابلیتی جالب شده است که کاربر می‌تواند با اتکا به آن، تصاویر قدیمی خود را به آثار هنری تبدیل کند.

قابلیت جدید اپلیکیشن آرتس اند کالچر گوگل (Google Arts & Culture) به شما امکان می‌دهد در زمانی کوتاه، تصاویر قدیمی را به آثاری هنری – یا حداقل تصاویری جذاب‌تر از قبل – تبدیل کنید. گوگل اخیرا از طریق اطلاعیه‌ای جدید در وبلاگ رسمی خود، این موضوع را مخابره کرده است.

براساس گفته‌های گوگل، قابلیت جدید Arts & Culture به‌جای قرار دادن روکش روی تصویر اصلی یا ترکیب کردن آن با یکی از آثار هنری معروف، از روشی خاص بهره می‌گیرد. آن‌طور که گوگل می‌گوید اپلیکیشن موردبحث پس از تحلیل دقیق عکس موردنظر، به‌شکلی منحصربه‌فرد و الگوریتمیک با الهام از سبک هنری که خودتان انتخاب کرده‌اید، تصویرتان را نو می‌سازد. 

استفاده از قابلیت جدید آرتس اند کالچر کار ساده‌ای است. بدین منظور وارد اپلیکیشن شوید و در بخش تنظیمات، منوی دوربین را باز کنید. در صفحه‌ی جدیدی که باز می‌شود، گزینه‌ی Art Transfer را انتخاب کنید. پس از آپلود کردن عکس در اپلیکیشن، سبک هنری موردنظرتان را انتخاب می‌کنید و به‌تماشای عملکرد اپلیکیشن می‌نشینید. در فرایند اعمال سبک هنری، تصویر شما در سرورهای ابری آپلود نمی‌شود. درضمن تنوع بالایی از سبک‌های هنری هنرمندان شناخته‌شده نظیر وینسنت ون گوگ، اوسکار کلاد مونه، لئوناردو دا وینچی و… در دسترس کاربران قرار می‌گیرد تا روی تصاویر خود اعمال کنند.

در نمونه‌ی زیر می‌توانید تصویر سگی را مشاهده کنید که با انواع سبک‌های هنری، تغییر داده شده است:

 

اپلیکیشن Arts & Culture گوگل از سال ۲۰۱۶ تاکنون در دسترس قرار دارد و کاربران متعددی از قابلیت‌های مختلف آن استفاده می‌کنند. Arts & Culture شامل مجموعه‌ی کاملی از اطلاعات درمورد افراد شناخته‌شده و بزرگِ حوزه‌ی نقاشی و همچنین تاریخچه‌ی هنر است. Arts & Culture گوگل همچنین مجموعه‌ای چشم‌گیر از آثار هنری دارد که می‌توانید به‌تماشای آن‌ها بنشینید. یکی از قابلیت‌های این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۸ به‌شدت موردتوجه قرار گرفت. از طریق قابلیت یادشده می‌توانید بفهمید که چهره‌ی شما به کدام‌یک از آثار هنری معروف، شباهت دارد. 

قابلیت جدید Art Transfer شامل «سبک‌های هنری» مختلف است. این سبک‌های هنری با اتکا به آثار موجود در نگارخانه‌ی ملی بریتانیا، موزه‌ی هنر MOA در ژاپن و دیگر مؤسسات فرهنگی به‌دست‌آمده و در اپلیکیشن گوگل گنجانده شده‌اند. به‌علاوه همان‌طور که اشاره کردیم، سبک‌های هنری هنرمندان معروفی همچون وینستن ون گوگ، فریدا کالو، ادوارد مونک و لئوناردو دا وینچی در بخش Art Transfer اپلیکیشن Arts & Culture گوگل وجود دارند. قابلیت جدید آرتس اند کالچر به وب‌سایت AIportraits.com شباهت دارد که سال گذشته مورتوجه قرار گرفت. این وب‌سایت از نوعی ویجت خاص استفاده می‌کند و توسط پژوهشگران گروه پژوهشی MIT-IBM Watson AI Lab ساخته شده است. وب‌سایت موردبحث به کاربران امکان می‌دهد همچون قابلیت Art Transfer، فرمی هنری به تصاویر خود ببخشند؛ البته صرفا امکان استفاده از تصاویر سلفی وجود دارد. بااین‌حال Art Transfer می‌تواند تصاویر دیگری را نیز به‌حالت هنری دربیاورد.

در اپلیکیشن Art Transfer تصاویری که استفاده می‌کنید در سرورهای ابری آپلود نخواهند شد؛ درواقع تبدیل تصاویر به آثار هنری از طریق Art Transfer روی دستگاه خود شما انجام می‌پذیرد. این قابلیت به‌لطف یک ابزار قدرتمند مبتنی‌بر یادگیری عمیق (Deep Learning) و همچنین یک شبکه‌ی عصبی که امکان تولید تصویری جدید را از روی دو تصویر دیگر فراهم می‌کند، به‌دست آمده است. درواقع شبکه‌ی عصبی یادشده عکس جدید را از روی عکسِ منبع الهام سبک هنری و عکس اصلی، می‌سازد. بنابراین قابلیت Art Transfer اپلیکیشن آرتس اند کالچر، از این حیث با اپلیکیشن‌هایی نظیر FaceApp تفاوت دارد.

شما کاربران چه دیدگاهی درمورد به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن Arts & Culture دارید؟

 

  1. هنوز هیچ نظری ارسال نشده است