خارق | اخبار فناوری

تازه ترین خبرهای ایران و جهان در حوزه فناوری

تاریخ برگزاری کنفرانس GTC 2020 انویدیا اعلام شد

  • 153
تاریخ برگزاری کنفرانس GTC 2020 انویدیا اعلام شد

انویدیا تاریخ دقیق برگزاری کنفرانس GTC 2020 را اعلام کرد. گفته می‌شود این کنفرانس به‌طورویژه روی نسل بعدی معماری کارت‌های گرافیک این شرکت با کدنام Ampere متمرکز است.

انویدیا چند هفته پیش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد برگزاری GTC 2020 در پی همه‌گیری ویروس کرونا لغو شده است. حال در فاصله‌ی چند هفته پس از لغو رسمی GTC 2020، تاریخ جدید برگزاری آن اعلام شده است. بر‌این‌اساس، انویدیا قصد دارد GTC 2020 را ۱۴ مه ۲۰۲۰ (۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹) به‌صورت آنلاین برگزار کند. 

انویدیا ‌هنگام مشخص‌کردن تاریخ برگزاری GTC 2020 از عبارت Get Amped استفاده کرد. این کار به‌صورت تلویحی تأیید می‌کند انویدیا قصد دارد در GTC 2020 به‌صورت ویژه نسل بعدی معماری کارت‌های گرافیک خود با کدنام امپر (Ampere) را معرفی کند. انویدیا به‌وضوح هیجان زیادی برای برگزاری کنفرانس GTC 2020 و معرفی جدیدترین دستاوردهایش دارد؛ به‌همین‌دلیل، نتوانسته با لغو کامل آن کنار بیاید. ازاین‌رو، تیم سبز تصمیم گرفته است تاریخ جدیدی برای برگزاری آن به‌صورت آنلاین مشخص کند.

GTC در ابتدا قرار بود اواخر مارس برگزار شود؛ اما انویدیا ابتدا مجبور شد آن را به‌طورکلی لغو کند و سپس به‌حالت آنلاین درآورد. بااین‌همه، این کارها نیز کافی نبودند و درنهایت دیدیم برگزاری GTC تا تاریخی نامشخص به‌تعویق افتاد. خوشبختانه تأخیر در برگزاری GTC 2020 چندان زیاد نبود و اکنون برای ۲۵ اردیبهشت تعیین شده است. این یعنی فقط چند هفته تا برگزاری کنفرانس بسیار مهم انویدیا فاصله داریم. 

جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا، تنها وقتی روی استیج حضور پیدا می‌کند که قرار باشد اخباری مهم اعلام شود

انویدیا با استفاده از عبارت Get Amped تلاش کرده است به‌صورت غیرمستقیم کاربران را برای معرفی کامل معماری امپر آماده کند؛ اما هنوزهم نمی‌توانیم با اطمینان از این موضوع سخن بگوییم. امپر فعلا کدنام معماری جدید است و احتمال دارد انویدیا برای این معماری از هر نام دیگری استفاده کند. این شرکت پیش‌تر سابقه‌ی چنین کاری را دارد؛ زیرا در ابتدا نامی خاص برای معماری کارت‌های گرافیک سری GTX 800 اعلام کرده بود؛ اما خبرگزاری‌ها بعدا مدعی شدند انویدیا این نام را در فاصله‌ی نه‌چندان زیاد تا رونمایی رسمی عوض کرده است. با همه‌ی این‌ها مطمئنیم انویدیا برنامه‌های بزرگی برای رویداد GTC 2020 تدارک دیده و قصد دارد اخبار مهمی در آن اعلام کند.

جنسن هوانگ، مدیرعامل و بنیان‌گذار انویدیا، در چند وقت اخیر روی استیج حضور پیدا نکرده است تا محصولات جدیدی معرفی کند. تجربه نشان می‌دهد هوانگ فقط زمانی روی استیج می‌آید که انویدیا اخباری بسیار مهم برای به‌اشتراک‌گذاشتن با رسانه‌ها داشته باشد. براساس اعلام رسمی، مدیرعامل انویدیا قرار است شخصا مراسم GTC 2020 را برگزار کند؛ بنابراین، باید در کنفرانس امسال منتظر انتشار اخباری مهم باشیم.

انویدیا در GTC 2020 جدیدترین دستاوردهایش را در حوزه‌ی هوش مصنوعی و رباتیک و پردازش‌های گرافیکی پیشرفته به‌نمایش خواهد گذاشت

در بیانیه‌ی مطبوعاتی انویدیا، گفته شده است کاربران باید خودشان را برای جدیدترین دستاوردهای انقلابی در حوزه‌ی هوش مصنوعی، یادگیری عمیق، خودروهای خودران، رباتیک و پردازش‌های گرافیکی پیشرفته آماده کنند. طبق اعلام رسمی، کنفرانس آنلاین GTC 2020 قرار است کاملا رایگان ازطریق یوتیوب پخش شود. این کنفرانس ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۰ به‌وقت تهران ازطریق کانال رسمی انویدیا در یوتیوب برگزار خواهد شد.

در بخشی از اطلاعیه‌ی انویدیا آمده است جنسن هوانگ قصد دارد در این رویداد درباره‌ی جدیدترین نوآوری‌های انویدیا در حوزه‌ی هوش مصنوعی، رایانش با کارایی چشمگیر، علوم داده، ماشین‌های خودمختار، مراقبت‌های بهداشتی و گرافیک صحبت کند. نطق اصلی GTC 2020 قرار نیست زنده باشد و درواقع، جنسن هوانگ اخبار یادشده را در قالب ویدئویی ضبط‌شده اعلام خواهد کرد. 

کووید ۱۹ برگزاری GTC را به‌صورت حضوری لغو کرد؛ اما شکی نداریم مراسم امسال قرار است از لحاظ تعداد شرکت‌کننده بزرگ‌ترین مراسم GTC در چند سال اخیر باشد. تا چند هفته‌ی آینده، تمامی نگاه‌ها به انویدیا معطوف خواهند شد تا ببینیم این شرکت شناخته‌شده و محبوب چه برنامه‌هایی برای کاربران تدارک دیده است. گفته می‌شود تیم سبز قصد دارد در مراسم یادشده، کارت‌های گرافیک امپر را معرفی کند که احتمالا با اتکا بر لیتوگرافی هفت‌نانومتری تولید شده‌اند.

این نخستین‌بار نیست که انویدیا می‌گوید برنامه‌هایی ویژه برای رویداد GTC 2020 دارد. پیش‌تر در فوریه، جنسن هوانگ گفته بود از تماشای مراسم امسال مأیوس نخواهید شد. این یعنی مدیرعامل انویدیا اطمینان دارد کنفرانس امسال می‌تواند رضایت کاربران را به‌همراه داشته باشد. در سال‌های اخیر، هوانگ همواره وعده‌هایی حقیقی داده است؛ به‌همین‌دلیل، باید انتظارا‌مان را از GTC امسال افزایش دهیم.

به‌احتمال بسیار زیاد، نخستین نسل از پردازنده‌های گرافیکی مبتنی‌بر معماری امپر که طبق شایعه‌ها معرفی آن‌ها برای GTC 2020 تعیین شده است، از نوع پردازنده‌های گرافیکی سرور خواهند بود. تجربه نشان داده است انویدیا نخستین مدل از کارت‌های مبتنی‌بر معماری جدید را معمولا برای کاربران عادی دردسترس قرار نمی‌دهد؛ اما هیچ‌چیز غیرممکن نیست و شاید انویدیا قصد داشته باشد امسال به ‌روشی متفاوت عمل کند. 

 

  1. هنوز هیچ نظری ارسال نشده است