خارق | اخبار فناوری

تازه ترین خبرهای ایران و جهان در حوزه فناوری

پورشه ، سهام‌‌دار بزرگ ریمک

  • 247
پورشه ، سهام‌‌دار بزرگ ریمک

در اقدامی بسیار مهم و تاریخی، شرکت خودروسازی پورشه موفق شد ۲۵ درصد از کل سهام ریمک را بخرد. این اقدام نویدبخش دستاوردهای تازه‌ای برای اَبَرخودروهای الکتریکی ریمک است.

مت ریمک، مهندس ۲۲ ساله اهل کرواسی، در سال ۲۰۰۹ شرکتی خودروسازی تأسیس کرد. شرکت او با سرعتی خیره‌کننده در مسیر دستیابی به فناوری‌های مرتبط با اَبَرخودروهای برقی پیش رفت و سال ۲۰۱۱، موفق شد ریمک کانسپت وان را معرفی کند‌. شرکت ریمک خیلی زود در کانون توجه رسانه‌های جهان قرار گرفت و نخستین سازنده‌ی اَبَرخودروهای برقی جهان لقب گرفت.

با گذشت دوازده سال از تأسیس ریمک، ارزش تجاری آن با سرعتی بسیار سریع افزایش یافت و مالک جوانش را ثروتمند کرد. اواخر سال ۲۰۲۰، این مجموعه در اقدامی جالب وارد مذاکره با گروه خودروسازی فولکس واگن شد تا برند بوگاتی را ازآنِ خود کند.

سال ۲۰۱۸، پورشه ۱۰ درصد از سهام ریمک را خریداری کرد و سال ۲۰۱۹، سرمایه‌اش را به ۱۵/۵ درصد افزایش داد. در روزهای اخیر، پورشه ضمن پرداخت ۸۳ میلیون دلار، مالکیت ۲۴ درصد از کل سهام ریمک را به‌دست آورد و صاحب تقریبا یک‌چهارم این برند شد.

براساس اطلاعات رسمی منتشرشده، پورشه در آینده‌ی نزدیک از تجهیزات و فناوری‌های انحصاری ریمک در محصولاتش استفاده خواهد کرد. همچنین، شایعاتی مبنی‌بر تلاش این شرکت برای تصاحب ۵۰ درصد سهام ریمک شنیده می‌شود که البته قطعی نیست.

اولیور بلوم، مدیرعامل فولکس واگن، ابراز امیدواری کرده است که ریمک در ساخت مدل‌های بعدی بوگاتی همکاری کند؛ چراکه جدیدترین محصول ریمک به نام C_Two، چهار موتور برقی روی هر چرخ دارد و مجموعا ۱،۹۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت آن ۱/۹ ثانیه است.

 

  1. هنوز هیچ نظری ارسال نشده است